وکیل حقوقی ملکی کیست؟ – وکیل ملک، مرجع دعاوی ملکی

وکیل تخصصی ملک ، بهترین-وکیل-دعاوی-ملکی-،-شماره-تماس-وکیل-ملکی-،-وکیل-املاک-و-مستغلات-،-وکیل-املاک-،-وکیل-تخصصی-ملک-،-وکیل-خوب-ملک-در-تهران-،-وکیل-خوب

وکیل حقوقی ملکی

تعریف وکیل حقوقی ملکی

وکیل حقوقی ملکی وکیل، فردی است که به موجب عقد وکالت از طرف شخص دیگر برای انجام کاری، مامور می شود. در واقع وکیل به عنوان نماینده شخص دیگر برای انجام کار خاصی، شناخته می شود. شخصی که وکیل را انتخاب نموده است، می تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

وکالت در معنی لغوی به معنی واگذار نمودن می باشد. و در اصطلاحات حقوقی، وکالت عقدی است. که به موجب آن یکی از طرفین ، طرف دیگر را برای انجام کاری نایب یا وکیل حقوقی ملکی خود می نماید. همچنین وی می تواند در سمت مشاوره حقوقی به شما کمک کند. قانون مدنی وکالت را چنین تعریف کرده است. : وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می دهد. با انعقاد عقد وکالت، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت های متقابلی می شوند.

وکیل حقوقی ملکی و دعاوی ملکی - وکیل ملک

وکیل ملکی یا وکیل ملک به چه کسی گفته می شود؟

دعوای ملکی دعوایی است. که در رابطه با حقوق انسان نسبت به املاک است. املاک شامل اموال غیرقابل انتقال مثل خانه، زمین، مغازه و … این دعوی زمانی مطرح می شود که حقوق فرد نسبت به ملکی که مالک آن است. یا حق استفاده از آن را دارد مورد تضییع قرار گرفته او می خواهد حق خود را پس بگیرد. در نتیجه شامل دعاوی متعدد و زیادی می شود.

مسائل مشابه حقوقی الزاما راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل و مشاور حقوقی هیچ اقدامی انجام ندهید.

چند ویژگی یک وکیل دادگستری 

  1. مهم ترین ویژگی یک وکیل خوب، امانت است. در واقع محرم اسرار موکل و امین وی است. بنابراین وکیل حقوقی ملکی این تعهد اخلاقی حرفه ای را بر عهده دارد. که از گفتن مطالب غلو آمیز و غیرممکن اجتناب نماید.
  2. از آنجایی که تعهد وکیل دادگستری اصفهان، تعهد به نتیجه نبوده و تعهد وی تعهد به وسیله می باشد، لازم است. که وکیل همانند یک جراح مسائلی را که ممکن است. در حین دادرسی پیش آید. و شانس برنده شدن موکل را به وی گوشزد نماید. و هیچگاه به موکل اعلام نکند.که وی صددرصد برنده می باشد. بنابراین ویژگی بعدی یک وکیل خوب آن است که واقعیات امر و پروسه رسیدگی را در مشاوره به موکل اعلام نماید. تا بتواند بهترین نتیجه را در پرونده بدست آورد.
  3. وظیفه بعدی وکیل پایه یک دادگستری  این است که موکل را از انتخاب بیراهه باز دارد نه آنکه به طمع حق الوکاله، موکل را وارد پروسه های رسیدگی غیر ضروری نماید.
  4. وکیل دادگستری باید تا حد تلاش از پیچیده کردن دادرسی اجتناب نماید. بنابراین حتی وکیل موظف است. از فنون و مهارت هایی که آموخته است برای راهنمایی قاضی استفاده کند. و خیلی از مواقع قضات از این راهنمایی ها استفاده می کنند.
  5. یک وکیل پایه یک دادگستری اصفهان باید شأن و مقام قاضی را رعایت نموده و به وی کمال احترام را بگذارد. در واقع وکیل دادگستری خوب نه تنها نباید با چاپلوسی و تملق و تحقیر نمودن خود با قاضی رفتار نماید. بلکه نباید به واسطه درجه علمی و اطلاعاتی که دارد. نسبت به قاضی و مقام دادگاه تفاخر نماید. بلکه وکیل حقوقی ملکی خوب باید با رفتار و شأن خود احترام دادگاه و جامعه را برانگیزد. بنابراین هر قدر متواضع تر و افتاده تر باشد. احترام بیشتری را جذب خواهد نمود.
  6. وکیل دادگستری اصفهان باید از اطلاعات و معلومات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد. تا بتواند بهترین راهکار را در بهترین فرصت ممکن شناخته و در انتخاب نوع دادخواست، شکوائیه و اقدامات قانونی لازم نهایت هوش و کیاست را به کار برد. و به صورت وکیل آنلاین از آخرین مطالب و قوانین صادره اطلاع پیدا کند و همیشه به روز باشد.

هزینه وکیل حقوقی ملکی چقدر است؟

به طور کلی در دعاوی ملکی موضوعات مختلفی بر دستمزد وکیل ملک اثر می گذارد از جمله شرایط اقامه دعوی، فرایند رسیدگی، میزان تخصص و تجربه وکیل، پیچیدگی های پرونده، زمانی که برای رسیدگی به دعوا باید صرف شود و نوع پرونده. و نمی توان میزان و مبلغ مشخصی برای این نوع پرونده ها در نظر گرفت ولی معمولا درصدی معادل ۵ تا ۱۰ درصد ارزش ملک را بعنوان حق الوکاله در نظر گرفته می شود که هر چه ارزش ملک بیشتر باشد درصد حق الوکاله کمتر می شود وکلای ملکی حرفه ای می توانند با تنظیم لایحه ها و دفاعیه های محکمه پسند نقش موثری در پیروزی شما در دعوا داشته باشند بنابراین دستمزد یک وکیل خوب ملکی را تجربه و تخصص او تعیین خواهد کرد.

هزینه مشاوره با وکیل حقوقی و دعاوی ملکی

بهترین وکیل برای دعاوی ملکی

 توجه داشته باشید با استفاده از تجربه و دانش یک وکیل دادگستری. متبحر در املاک می توان دعاوی ملکی را به سهولت و با موفقیت رفع و رجوع نمود. و به هیچ عنوان نباید به مشاوره حقوقی ملکی که توسط افراد غیر متخصص در امور ملکی به شما می دهند. اعتماد کنید. چرا که یک اشتباه کوچک می تواند به از بین رفتن سرمایه شما منتهی شود. پس قبل از هر اقدامی در خصوص مشکلات و مسائل ملکی حتما با بهترین وکیل ملکی مشاوره کنید و پس از آن ترجیحا با وکیل پایه یک دادگستری متخصص در حوزه املاک و مستغلات اقدام نمایید.

وکیل ملکی متخصص چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

الف: میزان تجربه علمی و عملی وکیل ملکی

تمام وکلای دادگستری امکان بررسی و قبول وکالت در تمامی پرونده ای ثبتی، کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده و غیره را دارند، اما تجربه یک وکیل دادگستری به عنوان وکیل حقوقی ملکی پایه یک خبره در زمینه امور مرتبط با املاک و اراضی باعث می شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی قبول وکالت نماید.

ب: دانش حقوقی و تسلط بر قوانین مرتبط با دعاوی ملکی

وکیل ملکی باید ضمن آشنایی با قوانین و مقررات مربوطه، با آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، نظریات اساتید برجسته علم حقوق و دکترین و همچنین رویه مرسوم محاکم و دادگاه های کشور نیز آشنایی کافی داشته باشد.

ج: داشتن صداقت در رفتار و گفتار نسبت به اصحاب دعوا

وکیل حقوقی ملکی می بایست با صداقت، بهترین و بدترین حالت ممکن در  طرح و دفاع در دعاوی ملکی به موکل خویش توضیح دهد به نحوی که موکل بتواند بهترین  تصمیم ممکن را اختیار کند قبول پرونده تحت هر شرایطی داشته باشد.

.وکیل ملکی متخصص چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

مسائل و مشکلات مشابه حقوقی الزاماً راه حل مشابهی ندارند. قبل از هر گونه اقدام با وکیل و مشاور حقوقی مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *